logo

Bilimsel Program

           
19:00-19:10 Akademi Açılış
Canan Togay Işıkay (4. Türkiye İnme Akademisi Eş Başkanı)
Atilla Özcan Özdemir (4. Türkiye İnme Akademisi Eş Başkanı)
Mehmet Akif Topçuoğlu (TBDHD Başkanı)
19:10-19:30

Konferans 1
Oturum Başkanları: Şerefnur Öztürk, Mustafa Gökçe
Oxygen Carriers and Collateral Flow Augmentation in Acute Ischemic Stroke
Italo Linfante

19:35-19:55

Uydu Sempozyumu (Vesalio)
Oturum Başkanları: Erdem Gürkaş, Kürşad Akpınar
Akut İnmede Geri Çekilen Stent Sistemini Ne Zaman ve Nasıl Kullanalım?
Atilla Özcan Özdemir

19:55-20:15

Konferans 2
Oturum Başkanları: Nazire Afşar, Yusuf İnanç
Intravenous Thrombolysis in Wake Up Stroke and After 4.5 Hours
Thomalla Götz

20:20-20:40

Uydu Sempozyumu (Sanofi)
Oturum Başkanları: Mehmet Zülküf Önal, Nilüfer Yeşilot
Nöroloji Klinik Pratiğinde Dual Antiplatelet Tedavi: Güncel Sorunlar
Semih Giray

20:45-21:15 Konferans 3
Oturum Başkanları: Zülfikar Arlıer, Talip Asil
Is Combining Reperfusion with Neuroprotection the Next Frontier in Large Vessel Occlusion Stroke Treatment?
Tudor Jovin

Sözel Bildiri Oturumu
Oturum Başkanları: Dilek Örken Necioğlu, Özlem Kayım Yıldız


21:15-21:30 Günün Sonu Değerlendirmesi
Bijen Nazlıel, Erdem Yaka
           
09:30-09:55 Konferans 4 – Takeda Firmasının Koşulsuz Desteğiyle
Oturum Başkanları: Babür Dora, Türkan Acar
İnmenin Nadir Nedenleri
Canan Togay Işıkay
10:00-10:20 Konferans 5
Oturum Başkanları: Gökhan Özdemir, Vedat Ali Yürekli
Mobile Stroke Unit and New Horizons in Stroke Organization
Maher Saqqur
10:25-10:45

Uydu Sempozyumu (Bayer)
Oturum Başkanları: Arda Yılmaz, Demet Funda Baş
Türkiye’de Güncel Antikoagülan Çalışmaları: Ulusal Verinin Değerlendirilmesi
Birsen İnce

10:50-11:10

Uydu Sempozyumu (Nestle)
Oturum Başkanları: Hadiye Şirin, Nedim Ongun
Nörolojide İmmünonütrisyon
Erdem Yaka

11:15-11:35

Uydu Sempozyumu (Nutricia)
Oturum Başkanları: Vesile Öztürk, Zekeriya Alioğlu
İnme Sonrası Pnömoni ve Beslenmenin Önemi
İpek Midi

11:40-12:10 Uydu sempozyumu (Abbott)
Oturum Başkanları: Ayşe Güler, Emrah Aytaç
Nörolojide Kas kaybı: Tedavide Yeni Stratejiler
Levent Güngör

Sözel Bildiri Oturumu
Oturum Başkanları: Ayça Özkul, Mustafa Bakar


12:10-12:15 Günün Sonu Değerlendirmesi
İpek Midi, Ethem Murat Arsava
12:30-14:30 ANGELS Oturumu:
Program yakında duyurulacaktır.
           
10:00-10:20 Konferans 6
Oturum Başkanları: Ufuk Can, Hesna Bektaş
Hemorrhagic Transformation
Gisele S. Silva
10:25-10:45

Uydu Sempozyumu (Fresenius Kabi)
Oturum Başkanları: Şebnem Bıçakçı, Murat Çabalar
Nöronütrisyonda Protein: Kime? Ne zaman? Hangisi? Ne kadar?
Bijen Nazlıel

10:50-11:10

Konferans 7
Oturum Başkanları: Ali Ünal, Bilgehan Acar
Monogenic Cerebral Small-Vessel Diseases: An Overview
Michelangelo Mancuso

11:15-11:35

Uydu Sempozyumu (Daiichi Sankyo)
Oturum Başkanları: Nilda Turgut, Nevzat Uzuner
Yüksek Serebral Kanama Riski Varlığında Oral Antikoagülasyon: Basit Cevaplar
Kürşad Kutluk

11:40-12:10 Uydu Sempozyumu (Pfizer)
Oturum Başkanları: Hasan Hüseyin Kozak, Mehmet Uğur Çevik
İnmede oral antikoagülasyon: Gerçek yaşam verileri pratiği nasıl etkiliyor?
Ethem Murat Arsava

Sözel Bildiri Oturumu
Oturum Başkanları: Dilaver Kaya, Aysel Milanlıoğlu


12:10-12:15 Gün Sonu Değerlendirmesi ve AKADEMİ Kapanış Konuşmaları
Canan Togay Işıkay, Atilla Özcan Özdemir, Mehmet Akif Topçuoğlu