logo

Scientific Program

           
19:00-19:10 Opening
Canan Togay Işıkay (Vice President of 4th Turkish Stroke Academy)
Atilla Özcan Özdemir (Vice President of 4th Turkish Stroke Academy)
Mehmet Akif Topçuoğlu (President of TCDS)
19:10-19:30

Conference 1
Moderators: Şerefnur Öztürk, Mustafa Gökçe
Oxygen Carriers and Collateral Flow Augmentation in Acute Ischemic Stroke
Italo Linfante

19:35-19:55

Satellite (Vesalio)
Moderators: Erdem Gürkaş, Kürşad Akpınar
Akut İnmede Geri Çekilen Stent Sistemini Ne Zaman ve Nasıl Kullanalım?
Atilla Özcan Özdemir

19:55-20:15

Conference 2
Moderators: Nazire Afşar, Yusuf İnanç
Intravenous Thrombolysis in Wake Up Stroke and After 4.5 Hours
Thomalla Götz

20:20-20:40

Satellite (Sanofi)
Moderators: Mehmet Zülküf Önal, Nilüfer Yeşilott
Nöroloji Klinik Pratiğinde Dual Antiplatelet Tedavi: Güncel Sorunlar
Semih Giray

20:45-21:15 Conference 3
Moderators: Zülfikar Arlıer, Talip Asil
Is Combining Reperfusion with Neuroprotection the Next Frontier in Large Vessel Occlusion Stroke Treatment?
Tudor Jovin

Oral Presentations
Moderators: Dilek Örken Necioğlu , Özlem Kayım Yıldız


21:15-21:30 Günün Sonu Değerlendirmesi
Bijen Nazlıel, Erdem Yaka
           
09:30-09:55

Conference 4 - Takeda Firmasının Koşulsuz Desteğiyle
Oturum Başkanları: Babür Dora, Türkan Acar
İnmenin Nadir Nedenleri
Canan Togay Işıkay

10:00-10:20 Conference 5
Moderators: Gökhan Özdemir, Vedat Ali Yürekli
Mobile Stroke Unit and New Horizons in Stroke Organization
Maher Saqqur
10:25-10:45

Satellite (Bayer)
Moderators: Arda Yılmaz, Demet Funda Baş
Türkiye’de Güncel Antikoagülan Çalışmaları: Ulusal Verinin Değerlendirilmesi
Birsen İnce

10:50-11:10

Satellite (Nestle)
Moderators: Hadiye Şirin, Nedim Ongun
Nörolojide İmmünonütrisyon
Erdem Yaka

11:15-11:35

Satellite (Nutricia)
Moderators: Vesile Öztürk, Zekeriya Alioğlu
İnme Sonrası Pnömoni ve Beslenmenin Önemi
İpek Midi

11:40-12:10 Satellite (Abbott)
Moderators: Ayşe Güler, Emrah Aytaç
Nörolojide Kas kaybı: Tedavide Yeni Stratejiler
Levent Güngör

Oral Presentations
Moderators: Ayça Özkul, Mustafa Bakar


12:10-12:15 Günün Sonu Değerlendirmesi
İpek Midi, Ethem Murat Arsava
12:30-14:30 ANGELS Oturumu:
Program yakında duyurulacaktır.
           
10:00-10:20 Conference 6
Moderators: Ufuk Can, Hesna Bektaş
Hemorrhagic Transformation
Gisele S. Silva
10:25-10:45

Satellite (Fresenius Kabi)
Moderators: Şebnem Bıçakçı, Murat Çabalar
Nöronütrisyonda Protein: Kime? Ne zaman? Hangisi? Ne kadar?
Bijen Nazlıel

10:50-11:10

Conference 7
Moderators: Ali Ünal, Bilgehan Acar
Monogenic Cerebral Small-Vessel Diseases: An Overview
Michelangelo Mancuso

11:15-11:35

Satellite (Daiichi Sankyo)
Moderators: Nilda Turgut, Nevzat Uzuner
Yüksek Serebral Kanama Riski Varlığında Oral Antikoagülasyon: Basit Cevaplar
Kürşad Kutluk

11:40-12:10 Satellite (Pfizer)
Moderators: Hasan Hüseyin Kozak, Mehmet Uğur Çevik
İnmede oral antikoagülasyon: Gerçek yaşam verileri pratiği nasıl etkiliyor?
Ethem Murat Arsava

Oral Presentations
Moderators: Dilaver Kaya, Aysel Milanlıoğlu


12:10-12:15 Gün Sonu Değerlendirmesi ve AKADEMİ Kapanış Konuşmaları
Canan Togay Işıkay, Atilla Özcan Özdemir, Mehmet Akif Topçuoğlu